Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

XVII Festiwal Kultury Łowieckiej KNIEJA 2022

Zapraszamy już 9 lipca br. na XVII Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja 2022 Sierakowice-Ostrzyce.

Zapraszamy wszystkich sympatyków łowiectwa oraz tych, którzy chcieliby sprawdzić, co niesie z sobą kultura łowiecka. Gwarantujemy szereg atrakcji, zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Zaczynamy o 10:30 w Sierakowicach, gdzie w gościnnych progach drewnianego zabytkowego kościoła nastąpi oficjalne otwarcie oraz odbędzie się XVII Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej, a także konkurs sygnalistów o „Fanfarę Żurawia”. Zwieńczeniem części oficjalnej będzie msza hubertowska o godz. 16:00 w oprawie muzycznej, którą zapewni Klub Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice.
Wśród zaplanowanych atrakcji jest m. inn. pokaz wabienia jeleni, pokaz psów ras myśliwskich oraz pokazy sokolnicze.  Myśliwi będą mogli zmierzyć się w VI Kaszubskim Konkursie Oceny Poroży Jeleni. Już od godziny 10:00 będzie trwał piknik edukacyjny gdzie nie tylko najmłodsi znajdą coś dla siebie. Uczestnicy imprezy będą mogli się posilić na stoiskach gastronomicznych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.
O godzinie 16:00 równolegle rozpocznie się część muzyczno-biesiadna w Ostrzycach, gdzie na scenie zagości muzyka myśliwska i rozrywkowa. Zapraszamy także na pokaz psów ras myśliwskich oraz na myśliwski poczęstunek.

plakat KNIEJA 2022

Konkurs myśliwych sygnalistów:REGULAMIN_o_fanfarę_żurawia

Konkurs Oceny Poroży Jeleni:REGULAMIN_ocena poroży

 

ZAPRASZAMY!

Udostępnij
Twitter
WhatsApp