Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Gdańsk

Relacja z warsztatów kynologicznych 11-12 czerwca 2022 r.

W weekend 11-12 czerwca 2022 odbyła się kolejna edycja warsztatów kynologicznych dla tropowców i posokowców, zorganizowanych przez Komisję Kynologiczną Polskiego Związku Łowieckiego, działającą przy Zarządzie Okręgowym w Gdańsku.

Cieszy Nas szczególnie, że w tym roku gościliśmy głownie myśliwych z młodymi, pełnymi pasji łowieckiej psami. Wśród psów dominowały posokowce, ale nie zabrakło także jamnika szorstkowłosego, ogara polskiego, gończego polskiego, person russel teriera, beagle-a, spanieli i pierwszy raz pojawiły się u Nas także gończe serbskie.

Po części teoretycznej o sprzęcie i podstawach pracy z psem w łowisku, uczestnicy brali udział w zajęciach praktycznych w terenie. Wszyscy przećwiczyli ze swoimi psami podstawowe komendy, reakcję na strzał oraz trening na wypchanym dziku. W ciągu 2 dni nauczyli się prawidłowego zakładania ścieżek tropowych i przepracowali je ze swoimi psami pod okiem instruktorów.

W niedzielę, na zakończenie warsztatów, uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Arkadiusza Wernera i firmę Grow, a pamiątkowe dyplomy wprost z rąk gościa specjalnego – członka Zarządu Okręgowego w Gdańsku, kol. Adama Dębskiego. Przepiękna pogoda pozwoliła na wspólne ognisko, odpoczynek i wymianę doświadczeń. Tradycyjnie nie zabrakło także czasu na zdjęcia a w międzyczasie powstała także króciutka relacja filmowa, na którą serdecznie zapraszamy do obejrzenia pod linkiem:

https://youtu.be/PVzpBWE_RRY

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za świetnie spędzony czas. To właśnie ludzie tacy jak Wy są dla Nas napędem do działania 🙂

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach i konkursach!

Darz Bór

Więcej zdjęć z warsztatów na facebookowym profilu Komisji Kynologicznej PZŁ ZO Gdańsk.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp